Sensito

Meble wysokiej klasy do biura

Zadzwoń do nas
697809197

Szafy biurowe metalowe jako alternatywna dla mebli drewnianych

Szafy biurowe metalowe jako alternatywna dla mebli drewnianych

Aranżacja wnętrza w biurze musi być wykonana w przemyślany sposób. Nowoczesne biuro powinno być wyposażone w funkcjonalne i bezpieczne meble. Nie bez znaczenia jest estetyka, szczególnie w pomieszczeniach przeznaczonych do przyjmowania klientów. Zamiast tradycyjnych mebli wykonanych z drewna można zastosować szafy biurowe metalowe. 

Metal zamiast tradycyjnego drewna

Wiele osób nie wyobraża sobie wystroju wnętrza bez klasycznych mebli drewnianych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zakup wyposażenia z litego drewna jest bardzo kosztowne. Większość nowoczesnych mebli w średnich cenach jest wykonana z materiałów drewnopochodnych. Przekłada się to na ich niską wytrzymałość oraz skomplikowany sposób pielęgnacji. Półki z oklejonej płyty wiórowej mogą wyglądać bardzo estetycznie. Dosyć szybko będą jednak tracić swoje właściwości, a także pogorszy się ich wygląd. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest użycie mebli metalowych. Są dużo bardziej wytrzymałe i można je łatwo utrzymać w czystości. Dzięki temu można je stosować w praktycznie każdym pomieszczeniu, niezależnie od specyfiki działania przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Nie należy zapominać o tym, że meble w lokalu użytkowym nie służą tylko do przechowywania dokumentów czy sprzętu komputerowego. W wielu przypadkach potrzebne jest miejsce pozwalające na bezpieczne magazynowanie delikatnych narzędzi lub materiałów wymagających zwiększonych środków ostrożności. Przykładem mogą być materiały, które nie powinny być wystawianie na działanie promieni słonecznych. Szafy biurowe metalowe spełniają tego rodzaju warunki. Blacha jest odporna na działanie wilgoci oraz wody. Ogranicza lub całkowicie eliminuje niekorzystny wpływ zmiennych temperatur oraz promieniowania UV. Meble metalowe mają sztywną konstrukcję powodującą, że nie można ich łatwo uszkodzić lub odkształcić. Po zamknięciu stanowią jednolitą całość, która szczelnie chroni magazynowane przedmioty. Powierzchnia nie wydziela zapachu i nie reaguje z innymi materiałami. Pozwala to osiągnąć sterylność bez konieczności stosowania specjalistycznych środków i dodatkowego wyposażenia.

Uniwersalne zastosowanie

Szafy metalowe biurowe sprawdzają się zarówno na otwartej przestrzeni, w ciągach komunikacyjnych, jak i wspólnych częściach lokali użytkowych. Są dostępne w wielu kolorach i rozmiarach, co pozwala dostosować ich wygląd do nowoczesnych stylów wystroju pomieszczeń. Wiele interesujących produktów oferuje sklep wyposazeniegaudia.pl. Dostępne tu meble metalowe cechuje wysoka jakość wykonania oraz estetyka sprawiająca, że szafy biurowe metalowe mogą być alternatywą dla każdego rodzaju zabudowy. Produkty te można stosować w biurach, warsztatach, gabinetach, a nawet na stacjach paliw.

Trwałość i możliwość rozbudowy

Szafy metalowe biurowe mogą być zamykane na klucz lub zamek szyfrowy. Zajmują małą ilość przestrzeni i doskonale chronią magazynowane w nich przedmioty. Są ognioodporne, a przy zastosowaniu drzwi żaluzjowych można je ustawiać także w miejscach o utrudnionym dostępie. Meble metalowe można zestawiać w moduły, jak również rozbudowywać w razie potrzeby. W przypadku konieczności odnowienia wystarczy je ponownie pomalować. Odpowiednio dobrane meble metalowe będą trwałym wyposażeniem biura lub warsztatu służącym przez wiele lat. Ich zakup jest więc inwestycją ograniczającą koszty eksploatacji w przyszłości.