Sensito

Meble wysokiej klasy do biura

Zadzwoń do nas
697809197

Szafy pancerne – ich zastosowanie i właściwości

Szafy pancerne – ich zastosowanie i właściwości

Szafy pancerne jako sposób przechowywani pieniędzy

Społeczeństwo staje się coraz bogatsze i tutaj nie ma wątpliwości, że jest to szansa dla złodziei. Wiele osób, które nie są świadome pieniędzy, które posiadają nie są w stanie ich dobrze wydać, a na pewno dobrze zabezpieczyć. Jeśli chodzi o to pierwsze to jest taka historia, która jest prawdziwa. Dwójka osób, która miała bardzo mały pieniędzy wygrała w lotto. Wszyscy uradowani jak to zwykle bywa. Nie minął rok, a ta para wydała te pieniądze i nic nie zaoszczędziła. Nawet gdyby zainwestowali w cokolwiek, na przykład kupiliby mieszkanie albo samochód, ale nie. To małżeństwo wydało całą sumę iluś milionów i nic z tym nie zrobili. Mogli zainwestować w szafy pancerne przynajmniej mieliby gdzie przechować te miliony.

Powtórka z rozrywki

Po 2 latach ta para żyła sobie dalej bez grosza i co tutaj się okazuje? Znowu wygrali w lotto. Ponownie wygrali kilka milionów i teraz wszyscy powiedzą, nie no teraz to na pewno zaoszczędzili i co się okazuje? Że to małżeństwo ponownie wydało całą sumę kilku milionów nic z tego nie mając. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych pieniędzy to tutaj jest kilka opcji i są to na przykład szafy pancerne albo inaczej mówiąc sejfy. Na pewno każdy widział filmy gdzie w bankach są sejfy i włamywacze próbują okraść bank. Zawsze trudne momenty są przy sejfach i to nawet dla najlepszych. Jeśli już mamy jakąś sumę pieniędzy albo jakąś drogą biżuterię to naprawdę warto zadbać o jej bezpieczeństwo. Koszt takiej szafy pancernej to od 1000 do 5000 złotych. Jeśli ktoś naprawdę tego potrzebuje to dla niego taka suma nie będzie zbyt duża.

Różnorodność

Szafy pancerne są bardzo różne i rodzai jest ich naprawdę sporo. Na tyle dużo że nie starczyłoby mi czasu żeby opisać każdy rodzaj sejfu po kolei. Sejf jest o tyle dobry, że na przykład podczas pożaru potrafi ochronić papiery, które znajdują się w środku. Najczęstszym czasem, który jest podawany przy sejfach jest to od 30 do 60 minut w ogniu. Dużo? To zależy gdzie ten pożar, ale myślę, że na pewno jest to dość spora zaleta. Szafy pancerne są zazwyczaj wyposażone w zamek szyfrowy, dzięki któremu nikt kto nie zna szyfru nie dostanie się do środka. Oczywistym jest fakt, że szyfr powinien być najlepiej z niczym nie związany i żeby znało go jak najmniej osób, bo czym więcej osób zna szyfr tym większa szansa, że ktoś się pokusi żeby dostać się do naszego sejfu i rzeczy, które się w nim znajdują.

Położenie

Szafy pancerne mogą zostać umocowane przy ścianie, podłodze, a nawet na suficie i tutaj wybór miejsca jest dowolny. Podwójnym zabezpieczeniem może być skrytka na sejf, czyli nie dość, że mamy sejf to jeszcze chowamy go tak, żeby włamywacz miał problemy ze zlokalizowaniem go. Jeśli chodzi o rozmiary to tutaj dowolność jest także duża, skąd taka dowolność? Jeśli ktoś płaci kilka tysięcy złotych to raczej wybór specyfikacji zawsze będzie elastyczny. Jeśli chodzi o wymiary, to największe banki światowe mają naprawdę ogromne sejfy, a przeciętny Kowalski może mieć sejf 30 na 30 centymetrów i trzymać w nim swój złoty zegarek. Tak więc jeśli chodzi o wymiary to sejfy zachowują dużą dowolność, a jest to wszystko ściśle związane ze stawką jaką płacimy za naszą szafę.

Podsumowanie

Podsumowując, sejfy są bardzo dobrą opcją dla osób, które posiadają duże środki pieniężne, czy to w banknotach, obligacjach. Jeśli ktoś posiada cenna biżuterię albo papiery, które mogą komuś zaszkodzić, ewentualnie coś bardzo istotnego, jak na przykład przepis na pewien napój gazowany także znajduje się w sejfie od wieków. Dzięki szafie pancernej mamy pewność, że osoba niepowołana nie dostanie się do środka i będziemy mogli spokojnie wypoczywać na wakacjach. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze jak i naszego dobra powinno być priorytetem.